Debian na HP Compaq nx6110

X.org

Aby uruchomić X-y na Compaq nx6110 nalezy, w pliku /etc/X11/xorg.conf zmienic Driver karty graficznej na i810, a w sekcji monitora usunac informacje o czestotliwosciach odswiezania.

Sporo informacji jest na www.linux-on-laptops.com/hp.html

Przydatne informacje HP o instalacji Linuxa na ich notebookach (m.in. linki do sterownikow karty graficznej Intela dla Linuxa): http://h10018.www1.hp.com/wwsolutions/linux/products/clients/HP_whitepaper_Mobiles_Linux_062205.pdf

A wszystkie problemy z wystartowaniem X-ów i tak zakończyły się wraz z zainstalowaniem najnowszego kernela - 2.6.12 (z pakietu, bez konieczności kompilacji)

Dźwięk

Dźwięk wystartował bez problemów po zainstalowaniu pakietów alsa-base, alsa-source i alsa-utils, a następnie bezbolesnym skonfigurowaniu ustawień za pomocą alsaconf.

Modem

Modem działa bez zarzutu! Pakiet, który używam to sl-modem-daemon

Bluetooth

Działa, GPRS też! HaPek łączy się przez bluetooth z Nokią 6310i i nawiązuje połączenie, wszystko hula. Korzystam z bluez-utils. W /etc/ppp/options trzeba było wykomentować linię lcp-echo-failure 4, inaczej połączenie samo się zamyka po 2 minutach.

WiFi

Info o sterowniku dla Intel PRO/Wireless 2200BG jest na sourceforge'u. Sterownik jest standardowo w kernelu 2.6.14. Należy ręcznie skopiować firmware, zgodnie z instrukcją do sterownika, którą można znaleźć na sf. Firmware musi być odpowiedni do wersji sterownika, inaczej nie zadziała (a więc przy upgrade kernela trzeba też wgrać nowy firmware)!

iwconfig pokazuje nowy interfejs, a kwifimanager pokazuje jakąś sieć przy skanowaniu, wszystko działa bez zarzutu dla sieci niezabezpieczonej. Natomiast nie umiem się podłączyć do sieci dostępnej za hasłem. Zdaje się, że wymagane jest tu trochę gimnastyki.

ACPI